Жирона записа историческа първа победа в Шампионска лига, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу Слован Братислава на „Монтиливи“.

Арно Данжума имаше първата възможност в 17-ата минута, но Такач спаси.

Иван Мартин получи контузия в 20-ата минута и бе сменен принудително две минути по-късно от Боян Миовски.

В 24-ата минута Данжума подаде към Кристиан Стуани, който бе на отлична позиция, но ударът му бе блокиран от защитник на Слован.

Седем минути по-късно Арно Данжума отправи много хубав удар от разстояние, но топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Такач.

Слован можеше да изненада съперника в 39-ата минута, но ударът на Блекман премина над напречната греда в аут.

Жирона поведе с 1:0 в 42-ата минута, когато Данжума преодоля Блекман, след което подаде към Мигел Гутиерес в наказателното поле на Слован, а той с удар от точката на дузпата вкара топката във вратата на Такач.

След центриране от корнер в наказателното поле на Слован в 47-ата минута, Данжума се извиси над всички и стреля с глава, но Доминик Такач спаси.

Шест минути по-късно Мигел Гутиерес центрира в наказателното поле на Слован, където Боян Миовски стреля с глава, но Доминик Такач отново бе на мястото си и изби в корнер.

Жирона удвои своята преднина в 72-ата минута. Хуанпе стреля от фал и вкара топката в десния ъгъл на Такач.

Дони ван де Беек получи контузия и бе сменен в 82-ата минута.

Борусия Дортмунд раздразни европейския шампион, Реал Мадрид приключи германците с перфектна буря (ВИДЕО)

Артур Гайдос игра с ръка в наказателното поле на Слован в 85-ата минута и съдията посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му.

Матиа Перин се превърна в Шива, но Ел Билал Туре открадна шоуто и точките за Щутгарт (ВИДЕО)

Кристиан Стуани изпълни дузпата в 87-ата минута, но Доминик Такач спаси удара му.

В третата минута на добавеното време на мача Пауло Гасанига направи страхотно спасяване след удар с глава на Гурам Кашия.

Няколко секунди по-късно Гасанига направи ново впечатляващо спасяване след удар на Тигран Барсегян.

Слован можеше да вкара почетен гол в последните секунди на двубоя, но след удара на Юлиан Жоке топката срещна гредата.

Арсенал с пестелива победа срещу Шахтьор в ШЛ (ВИДЕО)

Жирона вече има 3 точки в своя актив, а Слован остава последен с 0.

На 5 ноември Жирона гостува на ПСВ Айндховен, а Слован е домакин на Динамо Загреб.

Астън Вила взе скалпа и на Болоня в Шампионска лига (ВИДЕО)