Аталанта победи Спортинг Лисабон с 2:1 като гост. Успехът бе изкован през първата част, а бергамаските вече имат шест точки в групата и водят, докато Спортинг е на втората позиция с три.

Първото опасно положение в мача бе за Аталанта. В 4-ата минута Адемола Лукман стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб. Четири минути по-късно гостите създадоха още един шанс, но изстрелът с глава на Сеад Колашинац.

В 33-ата минута бергамаските поведоха. Давиде Запакоста намери с хубаво центриране Джорджо Скаливини, който отбеляза от близко разстояние. Четири минути по-късно Аталанта можеше да удвои, но Лукман изпрати удара си от точката на дузпата над напречната греда.

Две минути преди края на първата част италианският отбор отбеляза втори гол. След рикошет, топката попадна в Матео Руджари и той удвои.

В 53-ата минута Гонсало Инасио отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но изстрелът му премина покрай лявата странична греда. По-добрата игра на Спортинг през второто полувреме продължи. Маркъс Едуардс обаче отправи неточен удар.

В 76-ата минута съдията Алехандро Ернандес, след намесата на ВАР, отсъди дузпа за домакините. Тя бе реализирана от Виктор Гьокереш. Само минута по-късно Едуардс излезе очи в очи с вратаря на Аталанта Хуан Мусо, но стражът на гостите се намеси.

Натискът на Спортинг продължи и в 78-ата минута Жени Катамо нацели левия страничен стълб.

В другия мач от групата, Щурм Грац победи Ракув с 1:0 като домакин.

Марсилия вкара два гола за една минута, но не взе „италианския“ дуел с Брайтън (ВИДЕО)