Уест Хем победи Фрайбург като гост с 2:1 в един от най-интригуващите сблъсъци от втория кръг на груповата фаза в Лига Европа.

Лукас Пакета даде аванс на "чуковете" още в 8-ата минута, засичайки центриране от фланга на Джаред Боуен. Роланд Шалай изравни резултата в 49-ата минута, правейки добавка след спасен удар на Лукас Хьолер. Найеф Агерд вкара втори гол за Уест Хем, след като в 66-ата минута засече центриране от ъглов удар на Джеймс Уорд-Праус.

С тази победа лондончани поведоха в класирането на Група А на турнира с 6 точки, а Фрайбург остава втори с 3. В другия мач от групата Бачка Топола и Олимпиакос завършиха наравно 2:2.

Мачът в полите на Шварцвалд започна страхотно за гостите, които поведоха в резултата още в 8-ата минута. Топката стигна до Джаред Боуен, който центрира добре в наказателното поле. Там включилият се от втора позиция Лукас Пакета се извиси и с глава порази вратата на домакините - 1:0 за Уест Хем.

Сед 11 минути игра "чуковете" можеха да удвоят. Топката стигна до Мохамед Кудус в наказателното поле. Той си я нагласи на левия крак и стреля. Вратарят Ноа Атуболу докосна топката, но я изпусна и тя срещна десния страничен стълб на вратата му.

В следващите минути играта се успокои, като Фрайбург бе малко по-активен в предни позиции, но до чисти голови положения пред Лукаш Фабиански не се стигаше.

Така до края на първото полувреме авансът на Уест Хем се запази, като "чуковете" можеха да вкарат и втори гол, но в третата минута на добавеното време вратарят на Фрайбург спаси брилянтно, останал очи в очи с Джеймс Уорд Праус.

Фрайбург излезе преобразен след почивката и в 49-ата минута изравни резултата.

Влезлият като резерва Ритсу Доан пусна диагонален пас към Роланд Шалай в наказателното поле. Футболистът стреля, но Лукаш Фабиански спаси. Топката попадна на пътя на Лукас Хьолер, чийто изстрел също бе спасен. За късмет на Фрайбург, топката стигна до Шалай, който този път стреля така, че топката бе неспасяема - 1:1!

В 55-ата минута топката стигна до непокрития Лукас Хьолер в наказателното поле, но изстрелът му мина над вратата.

Уест Хем отговори с шут по земя на Джаред Боуен в 61-ата минута, но Атуболу спаси безпроблемно. Четири минути по-късно Боуен надскочи Матиас Гинтер и стреля с глава, но след рикошет в германския бранител, топката напусна очертанията на терена.

При ъгловия удар Уест Хем изравни. Вратарят Ноа Атуболу бе изпреварен от Найеф Агерд, който с глава порази вратата му - 2:1 за "чуковете"!

Гостите можеха да вкарат трети гол, но в 79-ата минута удар на Кудус с десния крак мина точно покрай десния страничен стълб.

Тимът на Дейвид Мойс продължи да е по-активен, като Фрайбург не успяваше да пробие английската отбрана.

Фрайбург – Уест Хем 1:2

0:1 Лукас Пакета (8'), 1:1 Роланд Шалай (49'), 1:2 Найеф Агерд (66')

Стартови състави:

Фрайбург: 1. Ноа Атуболу – 28. Матиас Гинтер, 3. Филип Лийнхарт, 25. Килиан Силдилиа – 22. Роланд Шалай, 8. Максимилиан Егещайн (76' - 34. Мерлин Рьол), 27. Никлас Хьофлер, 17. Лукас Кюблер (76' - 7. Ноа Вайсхаупт) – 20. Чуквубуйке Амаду (46' - 42. Ритсу Доан), 32. Винченцо Грифо (86' - 44. Максимилиан Брьониг) – 9. Лукас Хьолер (76' - 26. Максимилиан Филип)

Резерви: 4. Кенет Шмидт, 5. Мануел Гулде, 7. Ноа Вайсхаупт, 21. Флориан Мюлер, 26. Максимилиан Филип, 31. Бенямин Юпхоф, 33. Жорди Макенго, 34. Мерлин Рьол, 35. Фабиан Рудлин, 42. Ритсу Доан, 44. Максимилиан Брьониг

Треньор: Кристиан Щрайх

Уест Хем: 1. Лукаш Фабиански – 15. Константинос Мавропанос, 19. Едсон Алварес, 24. Тило Керер (71' - 33. Емерсон)– 5. Владимир Цоуфал, 7. Джеймс Уорд-Праус (90' - 18. Дани Ингс), 10. Лукас Пакета (90' - 45. Дивин Мубана), 8. Пабло Форналс (71' - 28. Томаш Соучек), 27. Найеф Агерд – 20. Джаред Боуен, 14. Мохамед Кудус (80' - 22. Саид Бенрама)

Резерви: 23. Алфонс Ареола, 4. Курт Зума, 17. Максуел Корне, 18. Дани Ингс, 19. Анджело Огбона, 22. Саид Бенрама, 28. Томаш Соучек, 32. Конър Ковънтри, 33. Емерсон, 45. Дивин Мубана, 49. Джоузеф Тете Ананг

Треньор: Дейвид Мойс

Съдия: Мохамед Ал-Хаким

Жълти картони: Никлас Хьофлер (Ф)'; Едсон Алварес (У)

Марсилия вкара два гола за една минута, но не взе „италианския“ дуел с Брайтън (ВИДЕО)