АЕК Атина и Аякс завършиха наравно 1:1 в мач от група B на Лига Европа. Амстердамци поведоха с гол от дузпа на Стивън Бергвайн, но след почивката Домагой Вида изравни.

В самия край домакините пропуснаха стопроцентово голово положение и като по чудо не се добраха до победата с пълен обрат в резултата.

В другия мач от групата, който се игра по същото време, Олимпик Марсилия и Брайтън не успяха да се победят и завършиха наравно.

Следователно АЕК е на върха във временното класиране с 4 точки. Марсилия и Аякс са с по 2, докато четвърти към момента са „чайките“ от Висшата лига.

Аякс влезе по-добре в мача в Атина и половин час след началото получи правото да изпълни дузпа. Орбелин Пинеда извърши нарушение в наказателното поле. Бергвайн застана зад топката и преодоля вратаря за 1:0.

През второто полувреме АЕК вдигна оборотите и стигна до изравнителен гол в 75-ата минута. Домагой Вида засече с глава центриране в наказателното поле и заби топката в мрежата – 1:1.

Големият длъжник на домакините е влезлият от резервната скамейка Йенс Йонсон. Вместо в златна резерва, той се превърна в огромно разочарование, защото направи огромен пропуск.

В самия край Аякс сбърка при изнасянето на топката. Йонсон се озова очи в очи с Джей Гортер. Въпреки че вратарят на нидерландците падна на земята, шестицата на АЕК го улучи в тялото. Така АЕК се размина с трите точки.

Уест Хем ликува в Германия след шоу срещу Фрайбург

Аталанта взе своето срещу Спортинг (ВИДЕО)

Марсилия вкара два гола за една минута, но не взе „италианския“ дуел с Брайтън (ВИДЕО)