Атлетик Билбао победи с минималното 1:0 Славия Прага в третия кръг на основната фаза в Лига Европа. Единственото попадение в срещата бе дело на Нико Уилямс, а стражът на Атлетик - Хулен Агиресабала, също направи много силен мач.

Следващият мач на баските "лъвове" в турнира е гостуване на Лудогорец на 7 ноември от 19:45 часа.

Фенербахче и Манчестър Юнайтед врътнаха реми в Истанбул, червен картон за Жозе Моуриньо

След този успех тимът, воден от Ернесто Валверде, вече има седем точки в актива си на осмата позиция във временното класиране.

Първата опасност в двубоя бе за Славия Прага в седмата минута на двубоя, но Хулен Агиресабала направи много добро спасяване, след като Симион Мише стреля от границата на наказателното поле.

Минута след това Моймир Хитил се озова на добра позиция в наказателното поле, но този път Агиресабала лесно улови топката.

В 27-ата минута Мортен Крог свири дузпа за Атлетик Билбао, но след намесата на ВАР наказателният удар бе отменен.

Атлетик Билбао все пак успя да поведе в 33-ата минута, когато Алекс Беренгер намери Нико Уилямс, а звездата на баските не остави шанс на Антонин Кински да отрази удара му за 1:0.

Десподов асистира и ПАОК възкръсна срещу десет от Виктория Пилзен

В добавеното време на първата част отново стража на Атлетик бе големият герой за тима на Ернесто Валверде, правейки спасяване след шут на Мише.

В началото на втората част стражът на домакините отново отчая нападателят на Славия Мише.

Четвърт час преди края на двубоя Томаш Хори засече топката с глава, но Агиресабала отново показа рефлекс, за да запази преднината на баските "лъвове".