Байер Леверкузен и Унион Сен Жилоа не се победиха, завършвайки 1:1 в първи мач от четвърфиналите на Лига Европа. Гола за германците вкара Флориан Вирц, а за гостите от Белгия точен бе Виктор Бонифейс.

Първата голяма опасност пред една от двете врати дойде в 30-ата минута, когато Исмаел Кандус нанесе удар, който разстресе напречната греда, но не влезе във вратата на домакините.

В ответната атака Муса Диаби пробва да преодолее стража на Сен Жилоа, но стреля на сантиметри покрай вратата. В добавеното време на първото полувреме отново Диаби прати топката покрай вратата.

Гостите успяха да поведат в резултата в началото на първата част. Виктор Бонифейс засече подаване в наказателното поле, като не остави шанс на вратаря на Леверкузен да спаси.

В 79-ата минута Фримпонг имаше страхотен шанс, стреляйки силно с глава, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

"Аспирините" успяха да стигнат до равенството седем минути преди края на двубоя, когато Сердар Азмун намери Флориан Вирц, а той с изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:1.

Фейенорд взе минимален аванс срещу Рома, всичко ще се решава на ''Олимпико'' (ВИДЕО)

Фиорентина направи реванша с Лех протоколен (ВИДЕО)