Фиорентина си осигури комфортен аванс преди реванша срещу Лех Познан от четвъртфиналите на Лигата на конференциите след успех с 4:1 в Полша.

Италианският тим поведе в резултата още в 4-ата минута на двубоя, след като Артур Кабрал стигна до отскочилата топка в наказателното поле и я засече в долния ляв ъгъл на вратата.

В 20-ата минута Фиорентина можеше да вкара втори гол, но ударът на Йосип Брекало се спря в десния страничен стълб.

Отговорът на Лех бе светкавичен, като при ответната атака Кристофер Велде достигна до топката на границата на наказателното поле и от воле я прати във вратата на Терачано.

В края на първата част "ла виола" възстанови преднината си. В 41-ата минута Кристиано Бираги остави на Николас Гонсалес да завърши атаката с изстрел от близо за 1:2.

След почивката по-добрата игра на Фиорентина продължи. В 58-ата минута изстрел на Нанитамо Иконе бе блокиран, но Джакомо Бонавентура на скорост навлезе къв наказателното поле и от неговата граница стреля за 1:3.

Само шест минути по-късно тосканци вкараха и четвърти гол. Асистентът за третия гол - Иконе, също записа името си сред голмайсторите.

Фейенорд взе минимален аванс срещу Рома, всичко ще се решава на ''Олимпико'' (ВИДЕО)

Байер Леверкузен и Унион Сен Жилоа оставиха интригата жива (ВИДЕО)