Белгия спечели с минималното 1:0 гостуването си на Азербайджан от група F на квалификациите за Европейското първенство догодина.

„Червените дяволи“ контролираха събитията на терена, но успяха да отбележат само едно попадение, дело на Яник Ферейра-Караско преди почивката.

Така белгийците постигнаха главната си цел три точки, с които поведоха в класирането. С 10 точки е и Австрия. Азербайджанците са на дъното само с 1, колкото има и Естония.

Още в 6-ата минута белгийците можеха да излязат напред в резултата. Удар на Тросар обаче се отби от гредата.

Две минути по-късно Емин Махмудов пропиля чиста възможност. Половин час след началото домакините имаха още един добър шанс. Вратарят на Белгия Коен Кастеелс обаче реагира и спаси изпълнението с глава на Ренат Дадашов.

Решаващият момент в срещата дойде в 38-ата минута. Ферейра-Караско отклони удар на Йохан Бакайоко и заблуди противниковия страж – 1:0 в полза на гостите.

В 60-ата минута Белгия можеше да сложи точка на спора с втори гол. Тросар засече подаване в наказателното поле, но Шахрудин Махамадалиев реагира блестящо и спаси.

Азербайджан така и не успя да изравни въпреки опитите си да го стори. Резултатът се запази непроменен и Белгия се поздрави с трите точки, които до голяма степен предрешават първите две места в групата. Те ще са за белгийците и Австрия.

Бруно Фернандеш поведе ‘’мореплавателите’’ към пета поредна победа (ВИДЕО)