Бетис победи с 2:0 ХИК Хелзинки при визитата си във Финландия в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Двата тима са в една група с българския шампион Лудогорец и Рома, които завършиха при 2:1 за „орлите“.

След изиграването на двубоите на първо място в групата е Бетис, следван от Лудогорец, Рома и ХИК.

В 33-ата минута Малик Абубакари си освободи пространство в наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата.

Три минути по-късно Луиз Енрике прибра отскочила топка и отправи обещаващ изстрел, но Конър Хазард отрази по невероятен начин.

В 44-ата минута Уилиям Карвальо отправи мощен удар с глава, но Хазард отново се справи.

В добавеното време на първата част Насим Буджелаб извърши нарушение в наказателното поле и Бетис получи дузпа. Зад топката застана Уилиян Жозе, който се разписа за 0:1.

В 64-ата минута Жозе добави още едно попадение на сметката си, след като се оказа на точното място в точното време, за да засече топката в противниковата врата.

Три минути по-късно Малик Абубакари засече добро центриране и с прецизен удар реализира, но попадението не бе зачетено заради засада.

Бразилска магия спря дъха на Моуриньо в Разград за първа победа на Лудогорец в ЛЕ

Спектакъл в Испания - „жълтата подводница“ почти потъна срещу корави поляци (ВИДЕО)

Мечтан дебют за Маркиньос при победата на Арсенал в ЛЕ (ВИДЕО)