Бетис победи Атлетико Мадрид с минималното 1:0 на „Бенито Виямарин“ в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. „Вердибланкос“ са пети с 18 точки, а „дюшекчиите“ - четвърти с 20. Столичани вече изостават на 10 точки зад лидера Барселона и почти сигурно отпадат от битката за титлата.

Андалусийци излязоха напред в резултата след едва четири минути игра. Ез Абде проби по левия фланг и пусна успореден пас към Витор Роке, а още преди топката да стигне до бразилеца Хосе Мария Хименес направи опит да я изчисти, но вместо това я прати в собствената си врата – 1:0.

В 27-ата минута Бетис имаше много добър шанс да удвои аванса си. Абде получи топката в наказателното поле и стреля, но заби топката в напречната греда. Три минути след това пред Витор Роке се откри възможност от чиста позиция, но стреля над вратата.

В 65-ата минута бразилецът пропиля нова чиста възможност за андалусийци. Тигриньо стигна до отбита топка и стреля, но в напречната греда. Четвърт час по-късно Атлетико отговори с удар на Хулиан Алварес в десния страничен стълб, а в 84-ата минута Анхел Кореа уцели левия.

В заключителните минути от редовното време Витор Роке получи извеждащ пас и се стрелна към наказателното поле на Атлетико, където се озова очи в очи с Ян Облак, като елегантно го преодоля и прати топката в мрежата му, но попадението не бе признато, тъй като нападателят бе в засада.