Нотингам Форест се наложи над Челси с 1:0 на „Стамфорд Бридж“ в мач от четвъртия кръг във Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на новото попълнение на „червените“ – Антони Еланга, в 48-ата минута. След този успех Нотингам Форест събра актив от 6 точки, заемайки 9-о място във временното класиране във Висшата лига, докато Челси остава 4 пункта в актива си на 11-а позиция.

Двубоят започна в по-ниско темпо, като в първите 30 минути не се стигна до чисто положение пред някоя от двете врати.

Тайво Авонийи пропусна да изведе Нотингам Форест напред в резултата в 31-ата минута. Нападателят на гостите получи топката в наказателното поле на Челси и шутира с първото си докосване, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Роберт Санчес.

Натискът на Нотингам Форест в началните минути на второто полувреме даде резултат. В 49-ата минута Тайво Авонийи изведе Антони Еланга зад гърба на отбраната на Челси, като бившият футболист на Манчестър Юнайтед прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата.

По-малко от 24 часа след преминаването си в Челси, юношата на Манчестър Сити – Кол Палмър, направи своя дебют, след като замени Конър Галахър в 62-рата минута на срещата.

В 84-ата минута Николас Джаксън можеше да възстанови паритета, когато се оказа на правилното място в правилния момент, за да засече рикоширала топка в наказателното поле на Нотингам Форест, но ударът му не бе точен.

Тиаго Силва се опита да изненада Мат Търнър в 87-ата минута с удар от средна дистанция, но американският национал се разтегна и направи феноменално спасяване, с което съхрани аванса на своя тим.