Манчестър Сити победи Фулъм с 5:1, като спечели четвърта поредна победа от началото на шампионата. "Гражданите" допуснаха втори гол в мрежата този сезон, но отбелязаха цели 5 в мрежата на съперника си. Норвежецът отбеляза 3 гола във вратата на Фулъм.

Домакините поведоха в 31-ата минута. Тогава Ерлинг Холанд подаде към Хулиан Алварес, който отбеляза за 1:0. Попадението бе прегледано с ВАР, но се оказа, че няма нарушение на правилата и Майкъл Оливър го зачете.

Само след 2 минути игра обаче Фулъм изравни. Лондончани изпълниха ъглов удар, а Тим Рийм игра с глава и отбеляза в долния ляв ъгъл на вратата.

Домакините реагираха и започнаха да атакуват своя съперник. Последваха няколко добри голови положения, след които обаче не се стигна до попадение.

Фулъм се опита да удържи равенството до почивката, но това не се случи.

В петата минута на продължението на първото полувреме Сити вкара за 2:1. Фил Фодън изпълни ъглов удар, Нейтън Аке скочи най-високо и с прекрасен удар с глава изпрати топката в мрежата. По пътя обаче топката мина между краката на Акаджи, който бе в положение на засада. Реферите обаче прецениха, че това не е повлияло на играта и голът бе зачетен.

В 58-ата минута Ерлинг Холанд отбеляза третото попадение за домакините. Той получи страхотен пас от Алварес и се озова сам срещу вратаря, като успя да вкара за 3:1.

Майкъл Оливър отсъди дузпа за домакините в 69-ата минута. Хулиан Алварес бе изведен в наказателното поле и бе съборен от защитник на гостите. Това доведе до дузпа, която Ерлинг Холанд реализира за 4:1.

Дълбоко в добавенето време Холанд отбеляза и третия си гол. Той получи пас от Серхио Гомес и реализира за крайното 5:1.

Шефилд Юнайтед – Евертън 2:2

Брентфорд – Борнемут 2:2

Бърнли – Тотнъм 2:5

Челси - Нотингам 0:1

Бивш ‘’червен дявол’’ шокира Челси и донесе втора победа за Нотингам Форест (ВИДЕО)