Бившият елитен испански рефер Итуралде Гонсалес направи коментар относно незачетения гол на РБ Лайпциг във 2-ата минута на срещата срещу Реал Мадрид от осминафиналната фаза на Шампионска лига, която се игра на „Ред Бул Арена“. „Кралете“ в крайна сметка спечелиха с 1:0 с много красив гол на Браим Диас в 49-ата минута.

Във 2-ата минута Бенямин Шешко се разписа във вратата на Лунин, който беше доста неориентиран в ситуацията.

Съдийският анализатор на AS обясни ситуацията по следния начин: „Има физическа намеса срещу вратаря, защото той го докосва с ръка отзад и това го притеснява. Докосвайки Лунин, съдиите са преценили, че той се намесва в играта. Асистентът вдига флага, а ВАР ратифицира решението, поради което не трябва да излиза на екрана.“

Реал Мадрид със солидна крачка към четвъртфиналите на ШЛ, след като победи Лайпциг с намигване от босненската бригада (ВИДЕО)

РБ Лайпциг избухна в социалните мрежи със снимка на Анчелоти относно незачетения гол