Реал Мадрид направи солидна крачка към класиране за четвъртфиналите на Шампионска лига, след като победи с 1:0 като гост РБ Лайпциг в първия осминафинален двубой от турнира, който се игра на „Ред Бул Арена“. Единственото попадение в двубоя реализира Браим Диас. Босненският съдия Ирфан Пелто и неговата бригада оставиха своя „мръсен отпечатък“ върху двубоя, след като незачетоха гол на домакините в самото начало на мача, а нито едно от повторенията не убеди за взетото решение. Андрий Лунин се превърна в герой за „кралете“, след като направи няколко ключови спасявания в двубоя. Германците могат да съжаляват, защото пропуснаха някои отлични положения пред вратата на испанския гранд.

РБ Лайпциг вкара гол още във 2-ата минута, но попадението странно не бе зачетено заради засада. Давид Раум от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид, Лунин излезе да боксира топката, но не се справи по най-убедителния начин. След това Шавер Шлагер стреля, Родриго покри засадата, а Бенямин Шешко вкара топката в опразнената врата. Страничният съдия маркира засада, а ВАР потвърди решението му, въпреки че останаха много сериозни съмнения относно редовността на съдийското решение.

РБ Лайпциг организира много опасна атака в 9-ата минута. Дани Олмо пусна отличен извеждащ пас към Бенямин Шешко, който изскочи сам срещу Андрий Лунин и стреля, но вратарят на Реал Мадрид се намеси и спаси.

Съдията Ирфан Пелто странно не отсъди нарушение на Дани Карвахал срещу Шави Симонс, а защитникът на Реал Мадрид дори заслужаваше жълт картон в ситуацията. Арбитърът от Босна и Херцеговина изобщо не маркира нарушението.

Реал Мадрид поведе с 1:0 срещу РБ Лайпциг в 49-ата минута. Браим Диас премина през двама футболисти на Лейпциг, след което с много хубав диагонален удар вкара топката във вратата на Гулачи.

Андрий Лунин направи двойно спасяване в 51-ата минута. Бенямин Хенрикс подаде към Дани Олмо, който стреля, но Лунин успя да спаси. След това Бенямин Шешко стреля при добавката, но Лунин отново се намеси и спаси.

Реал Мадрид направи сериозен пропуск в 64-ата минута. Вили Орбан допусна груба грешка в своята половина и загуби топката, което позволи на "кралете" да организират бърза контраатака. Винисиус подаде към Родриго, който получи топката на много добра позиция в наказателното поле на домакините, но стреля неточно в аут.

Дани Олмо отправи много опасен удар в 71-ата минута, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Лунин, но украинският вратар на Реал Мадрид отново се намеси превъзходно и спаси.

Реал Мадрид бе много близо до това да вкара втори гол в 72-ата минута. Браим Диас подаде към Винисиус, който навлезе в наказателното поле и стреля покрай Петер Гулачи, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на РБ Лайпциг.

Шави Симонс изненада Лунин със силен удар в 81-ата минута, но украинският вратар на Реал Мадрид отново се намеси впечатляващо и изби в корнер.

Само секунди по-късно Лайпциг можеше да изравни резултата. Домакините организираха много бърза контраатака. Бенямин Шешко бе изведен на отлична позиция сам срещу Лунин и стреля, но вратарят на Реал отново беше на висота и изби в корнер.

Браим Диас получи контузия и бе сменен в 82-ата мунута от Лукас Васкес.

Лунин отново трябваше да се намесва в 84-ата минута. Той спаси много тежък удар на Амаду Айдара.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Камавинга намери Хоселу в наказателното поле на Лайпциг, а той стреля веднага от движение, но неточно в аут.

Така Реал Мадрид взе минимален аванс преди реванша на "Сантиаго Бернабеу", който е на 6 март.

Реал Мадрид със солидна крачка към четвъртфиналите на ШЛ, след като победи Лайпциг с намигване от босненската бригада (ВИДЕО)

РБ Лайпциг избухна в социалните мрежи със снимка на Анчелоти относно незачетения гол

Бивш елитен испански рефер: Футболистът на РБ Лайпциг притеснява вратаря на Реал Мадрид и има засада

РБ Лайпциг – Реал Мадрид 0:1

0:1 Браим Диас 49'

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулачи, 2. Мохамед Симакан, 4. Вили Орбан (К), 7. Дани Олмо (75' - 6. Елиф Елмас), 16. Лукас Клостерман, 17. Лоис Опенда (75' - 9. Юсуф Поулсен), 20. Шави Симонс, 22. Давид Раум, 24. Шавер Шлагер, 30. Бенямин Шешко, 39. Бенямин Хенрикс (75' - 8. Амаду Айдара)

резерви: 21. Янис Бласвик, 25. Леополд Цингерле, 3. Кристофер Ленц, 5. Ел Шадел Битшиабу, 13. Николас Зивалд, 14. Кристоф Баумгартнер, 23. Кастело Лукеба, 38. Нуа Жата, 44. Кевин Кампъл

старши треньор: Марко Розе

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин – 2. Дани Карвахал, 18. Орелиен Чуамени, 6. Начо Фернандес, 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде, 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос – 21. Браим Диас (84' - 17. Лукас Васкес) – 11. Родриго (84' - 14. Хоселу) и 7. Винисиус Жуниор

резерви: 25. Кепа Арисабалага, 30. Фран Гонсалес, 10. Лука Модрич, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 24. Арда Гюлер, 28. Марио Мартин, 32. Нико Пас, 34. Алваро Карийо, 41. Хакобо Рамон

старши треньор: Карло Анчелоти