Болоня се справи с Монца като гост, побеждавайки го с 2:1. Успехът е първи за „рособлу“ през този сезон в Серия А. Тимът на Винченцо Италиано имаше три точки от три равенства до момента. Вече болонци са с 6 пункта. Монца остава с 3 точки на 18-ото място.

В първите минути „бианкоросите“ бяха по-активни, но с попадение се разминаха последователно Педро Перейра и Алесандро Бианко.

В средата на полувремето Болоня наказа грешките на Монца и направи 0:1. Кацпер Урбански засече безупречно центриране на Харалампус Ликоджанис и отбеляза във вратата на Стефано Турати.

Сетне голмайсторът Урбански и Сантяго Кастро пропуснаха добри възможности за гол. Централният нападател излезе един на един с Турати, но не успя да го преодолее.

Точно когато Болоня очакваше да се прибере с аванс на почивката, домакинът Монца изравни. Даниел Малдини стреля от разстояние, а топката се отклони в тялото на Милан Джурич и влезе във вратата на „рособлу“ - 1:1.

Второто полувреме мина почти изцяло под диктовката на гостите от Болоня. Резултат от действията на Болоня дойде едва в 80-ата минута. Тогава Кастро се реваншира за по-ранните си пропуски и прати топката в мрежата зад Турати за 1:2.

Две дузпи, дебютни голове и обрат: Фиорентина удари Лацио