Фиорентина постигна първата си победа в тазгодишния италианския шампионат, надвивайки с 2:1 Лацио. Победата на „Ла Виола“ дойде на домашния „Артемио Франки“ и след обрат над „орлите“. В герой за състава на Рафаеле Паладино се превърна исландецът Алберт Гудмундсон. Бившият играч на Дженоа дебютира от пейката и в разстояние на 45 минути вкара две дузпи за успеха на отбора от Флоренция.

Фио можеше да поведе рано-рано в мача, ако удар на Андреа Колпани бе навестил вратата на римския тим. Гредата спря левичаря от хубаво попадение.

В 37-ата минута Булайе Диа нанесе силен удар, но Давид де Хеа показа страхотен рефлекс. Четири минути по-късно резултатът бе открит. Нуно Тавареш центрира от свободен удар в наказателното поле, където Марио Хила чукна леко топката с глава и остави Де Хеа безпомощен – 0:1.

С началото на втората част Фио взе нещата в свои ръце. Матео Гендузи извърши глупаво нарушение в наказателното поле, след което флорентинци получиха дузпа. Алберт Гудмундсон застана зад топката и преодоля Иван Проведел за 1:1.

Наказателен удар реши и изхода на мача, макар и дошъл след ВАР преглед. В края на мача Матео Марченаро бе привикан от системата за видео арбитраж и посочи отново бялата точка, и отново в полза на Фиорентина. Отново Гудмундсон застана зад топката и за втори път преодоля Проведел, носейки победата на тосканци.

Фиорентина е с 6 точки във временното класиране, а Лацио със 7.