Сръбският национал Душан Влахович отново попадна под ударите на италианските медии, след като не успя да отбележи гол в дербито срещу Наполи.

Мачът завърши 0:0, като това бе трети пореден мач в Серия А и общо четвърти, включително двубоя срещу ПСВ от Шампионската лига, в който нападателят не успя да намери противниковата врата.

Заради представянето си Влахович бе изваден от игра в края на първото полувреме, а статистиката показа, че той е имал само шест контакта с топката в началните 45 минути. Заради това той получи яростни критики от журналисти, така че трябваше да бъде защитен от неговия треньор Тисго Мота.

„Много неща в играта на Влахович зависят от неговите съотборници, те трябва да влизат в комбинации с него. Нямам протокол за промени, работя по усещания и понякога предполагам правилно, понякога не. Доволен съм от Влахович“, каза Мота.

Сърбинът не е отбелязвал гол от 26 август, когато се разписа два пъти срещу Верона. Това са единствените му голове през сезона досега.

Ювентус и Наполи се занулиха при сбогуването на Шчесни с футбола (ВИДЕО)