Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен с Ред Бул се завърна към силните си моменти, след като спечели с дванадесет хилядни спринтовата квалификация на трасето „Circuit of The Americas“ в Остин, Тексас. Нидерландецът даде времето от 1:32.833 в третия сегмент на спринтовата квалификация преди самото състезание, което е след по-малко от 24 часа.

Пилотът на Мерцедес Джордж Ръсел остана на второ място, като дванадесет хилядни го разделиха от победителя.

Шарл Льоклер с Ферари ще стартира от трета стартова позиция, докато Ландо Норис с МакЛарън се нареди четвърти.

Петата позиция бе за Карлос Сайнс с Ферари, а шестото време даде Нико Хюлкенберг с Хаас.

Люис Хамилтън с Мерцедес допусна грешка в последната част от спринтовата квалификация и остана едва седми.

Топ 10 допълниха Кевин Магнусен с Хаас, Юки Цунода с РБ и Франко Колапинто с Уилямс.

Серхио Перес не успя да запише достатъчно бърза обиколка във втория сегмент на спринтовата квалификация и остана единадесети.

Фернандо Алонсо даде дванадесето време във втората част от спринтовата квалификация, но тя бе изтрита и испанецът в крайна сметка се смъкна до четиринадесето място.

Оскар Пиастри се провали в първата част на спринтовата квалификация и остана шестнадесети. Най-бързата му обиколка бе изтрита, след като и с четирите колела излезе от очертанията на пистата.