Ал Насър постигна инфарктна победа над Ал Шабаб, като спечели с 2:1, а побадението за успеха вкара Кристиано Роналдо в 97-ата минута от дузпа. Така португалецът продължи головата си серия за саудитския тим, като реализира в четвърти пореден мач.

Гостите от Ал Насър водеха до последно с гол на Аймерик Лапорте, но в 90-ата минута Ал Хасан си отбеляза автогол преди да дойде победната дузпа на Роналдо в 97-ата минута. Това обаче не бе всичко в 12-ата минута напродължението домакините също получиха дузпа, но Хамдалах пропусна.

Аймерик Лапорте се разписа в 69-ата минута на двубоя. Той засече топката от воле, след центриране от ъглов удар и последвало меле в наказателното поле.

В 83-ата минута Садио Мане също мушна топката в мрежата на домакините, след пас на Роналдо, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 90-ата минута домакините от Ал Шабаб стигнаха до изравнителния гол, след като Ал Хасан си отбеляза автогол, след като отклони към вратата си центриране отляво. Той се появи на терена само 3 минути по-рано, за да заздрави отбраната на своя отбор.

Така се стигна до ситуацията дълбоко в добавеното време когато Надер Ал Шарар падна в наказателното поле и сред преглед с ВАР реферът отсъди дузпа, която Роналдо реализира.

Голът на Роналдо обаче не бе всичко в мача. В 12-ата минута на продължението Мохамед Симакан извърши нарушение в наказателното поле на Ал Насър, получи втори жълт картон, а отборът му трябваше да се справя с дузпа, която реферът отсъди в полза на домакините. Абдерразах Хамдалах не успя да реализира дузпата, пращайки удара си в дясния стълб.

Отборът на Роналдо е втори в класирането с 5 победи и 2 ремита като лидер е Ал Хилал с 7 победи от 7 мача.

Нюрнбергер игра при разгромна победа на Дармщад, след като пропусна гостуването в Белфаст