Българинът Григор Димитров стигна до полуфинал на тенис турнира в Стокхолм в категория АТП 250, след като се наложи над Доминик Щрикер с 6:3 и 6:2 за час и 12 минути игра. Щрикер е 317 в света и не успя по никакъв начин за затрудни Димитров.

Димитров стартира мача с гейм на нула, но след това Щрикер взе подаването си. В третият гейм българинът бе близо до пробив, но се спаси и спечели подаването си.

Постепенно Димитров постави под натиск своя съперник, но до 4:3 всеки от двамата вземаше подаванията си. Така се стигна до осмия гейм, в който Димитров поведе с 40:0, а след това спечели втория брейк пойнт, за да затвори след това първата част при 6:3.

Вторият сет стартира по мечтан начин – бърз пробив, спечелен сервис и втори пробив, което окончателно наклони везните в полза на Димитров. Българинът спечели и второто си подаване в сета за 4:0. След това си позволи да загуби два гейма при сервис на съперника, но спечели първия си мачбол и вече мисли за полуфиналите.

Там Димитров ще се изправи срещу 37-мия в света Талон Грикспоор от Нидерландия, който се справи с Каспър Рууд в два сета 7:5, 7:6(5).