Българският защитник Божидар Чорбаджийски направи дебют за Диошдьор в официален мач при победата с 4:2 като гост на Мезьокьовешд-Жори в мач от втория кръг на шампионата в Унгария.

Срещата, която бе изключително наелектризираща и изпълнена с попадения, можеше да бъде отложена заради буря, но след известно прекъсване, успя да продължи и да се доиграе.

Диошдьор поведе още в 4-ата минута чрез Бенце Бардош, а 10 минути преди полувремето Руди Ванцаш удвои аванса на гостите. Мезьокьовешд-Жори се върна в мача с гол на Стефан Дражич в 48-ата минута.

Двадесет минути по-късно авансът на гостите отново стана 2 гола след попадение на Даниел Лукач.

В 76-ата минута Дражич върна интригата с втория си гол в мача, но 2 минути след това Кевин Калай бе изгонен и така домакините останаха с човек по-малко на терена, където в 83-ата минута влезе Божидар Чорбаджийски, за да направи дебюта си за Диошдьор.

Юношата на ЦСКА дори се отличи с асистенция за последния гол на своя тим, който бе отбелязан от Брайт Едомвони две минути преди края на редовното време.

Така тимът на Чорбаджийски взе първи три точки през кампанията.