Българският национал Димо Кръстев изигра пълни 90 минути в официалния си дебют за Катандзаро. Тимът на централният бранител се наложи с 1:0 срещу Фоджа на друг българин Томислав Папазов в мач от предварителния кръг на турнира за Купата на Италия.

Мачът се изигра на неутрален терен във Вибо Валенция, защото стадионът на Катандзаро е в ремонт. Съоръжението би трябвало да е готово за началото на Серия „Б“ след две седмици.

С успеха втородивизионният тим си уреди гостуване на Удинезе от 1/32-финалите на надпреварата. Мачът е следващата седмица.

В Катандзаро Кръстев играе като преотстъпен от Фиорентина. Папазов пък акостира във Фоджа от Хебър и също изигра цял мач.

Макар и основно да имаше дефанзивни функции в днешния мач, Димо Кръстев се включваше в нападенията. В 20-ата минута вкара гол, който не беше зачетен, защото имаше засада.

Победният гол за Катандзаро реализира Алесио Курчо в 70-ата минута. Попадението направи разликата. Юношата на Левски Папазов и съотборниците му не успяха да отговорят.