Финикс Сънс постигна успех със 116:113 над Лос Анджелис Клипърс след продължение в един от най-чаканите мачове на вечерта в Националната баскетболна асоциация.

В новата зала на Клипърс – „Intuit Dome“, първата четвърт на срещата бе изключително равностойна и завърши 23:22 за гостите. „Слънцата“ взеха нещата в свои ръце в следващите 12 минути и до полувремето поведоха с 47:39. В третата четвърт Клипърс стигнаха до пълен обрат и влязоха в последната част с 2 точки аванс. В нея Сънс успя да изравни и при сирената за край на мача резултатът на светлинното табло бе 103:103. Така срещата влезе в продължение, където гостите от Аризона реализираха 13 точки срещу 10 за ЛА Клипърс и така се поздравиха с успеха.

Най-резултатен за победителите стана Кевин Дюрант със своите 25 точки и 7 борби за 44 минути на паркета, докато Брадли Бийл се отчете с 24 точки, 3 борби и 1 асистенция за 38 игрови минути.

Над всички откъм индивидуално представяне бе звездата на Клипърс – Джеймс Хардън. Брадата направи дабъл-дабъл и дори бе близо до трипъл-дабъл – 29 точки, 12 борби и 8 асистенции за 40 минути. Това у представяне обаче, не бе достатъчно и „клиперите“ загубиха мача.

Янис и Лилард се възползваха от отсъствието на Ембийд и се развихриха за Милуоки във Филаделфия