Осасуна надви Кадис с 2:0 в двубой от втория кръг на Ла Лига и така се изкачи на първо място във временното красиране, след като има 6 точки в два мача. Головете за памплонци дойдоха след дузпи и бяха дело на Чими Авила и Кике.

Домакините започнаха по-силно мача, като в 25-ата минута Херемиас Ледесма трябваше да плонжира, за да спаси удар на Анте Будимир.

Единадесет минути по-късно вратарят на кадис събори Будимир в наказателното поле и Антонио Матео Лаос посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Чими Авила, който не сгреши и в 37-ата минута даде аванс на Осасуна с втория си гол от началото на сезона.

След почивката играта бе равностойна, но в 79-ата минута Виктор Чуст задържа Кике в наказателното поле на андалусийците и бе отсъдена втора дузпа, която Кике реализира, за да оформи крайния резултат, след който Осасуна е първи в таблицата с 6 точки, а Кадис няма точки и е на 18-а позиция.

Ланс разкъса Монако в Княжеството и излезе първи (ВИДЕО)

Илия Груев и Вердер с велик обрат срещу Дортмунд с 3 гола за 6 минути (ВИДЕО)