Филип Кръстев дебютира с гол за новия си отбор ФК Лос Анджелис, който разби с 4:0 като домакин Реал Солт Лейк и по този начин се класира за 1/4-финалите на Купата на Лигите.

Бившият футболист на Левски записа първи минути в американския футбол, след като се появи в игра в 76-ата минута, заменяйки Денис Буанга, който отбеляза първите две попадения в срещата.

Кръстев не се нуждаеше от много време на терена и в 84-ата минута отбеляза първия си гол с екипа на ФК Лос Анджелис.

Преди това габонският нападател Буанга отбеляза два гола за ФК Лос Анджелис в 52-ата и 56-ата минута, а Нейтън Ордас направи резултата 3:0 в 62-ата минута.

По този начин ФК Лос Анджелис се класира за четвъртфиналите на турнира Купата на Лигите, където неговият следващ съперник ще бъде мексиканския Монтерей, който елиминира на осминафиналите Тигрес след успех с 1:0.

Кръстев: Всичко е на много високо ниво и ще покажа пред света на какво съм способен

Филип Кръстев вече е в Ел Ей, за да започне тренировки с Лос Анджелис ФК

Филип Кръстев имал оферти от около 10 отбора, отказал 45 хиляди евро на седмица

Николай Жейнов: Лос Анджелис взема Кръстев, за да бъде сред титулярите

Жейнов пред Дарик: Кръстев може да стане най-скъпият български футболист, струва 7 милиона

Филип Кръстев стана съотборник на Киелини, ще играе срещу Меси за шампиона на МЛС