Германия и Мексико не успяха да излъчат победител и завършиха 2:2 по време на американското турне на домакина на Европейското първенство през 2024 г. Преди това немците спечелиха срещу САЩ с 3:1.

Мачът между двата отбора се игра във Филаделфия, а първият гол бе в полза на немците и негов автор стана Антонио Рюдигер. До почивката обаче Мексико изравни чрез Карлос Антуна, а малко след това и поведе след гол на Ерик Санчес. Никлас Фюлкруг възстанови равенството.

Още в 4-ата минута Германия имаше шанс да отбележи, след като Сане пусна към Мусиала, който подаде към Вирц, но Очоа спаси.

В 25-ата минута Сане центрира от гълов удар, Госенс продължи с глава към Рюдигер, който от няколко метра я прати в мрежата.

Малко по-късно Рюдигер събори Хименес в наказателното поле, но реферът реши, че няма основания да отсъди дузпа.

В 37-ата минута Ървинг Лосано намери Антуна и той отблизо се разписа за 1:1.

В самото начало на втората част мексиканците организраха добра атака по десния фланг. Голмайсторът на първото попадение Антуна центрира и Ерик Санчес реализира с летящ плонж във вратата на Германия.

Само 4 минути по-късно Леон Горетцка бе близо до изравняване, но Очоа изби в ъглов удар.

В 51-ата минута Виртц стреля с глава, Очоа спаси, но при добавката Фюлкруг изравни.

Дебют за Германия направи 32-годишният нападател на Унион (Берлин) Кевин Беренс, който замени Джамал Мусиала в 87-ата минута.