Лийдс изигра силен мач и разби с 3:0 Челси у дома. Двата отбора се срещнаха в мач от 3-ия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха с 2:0 още преди почивката.

Първият гол падна след изключителна глупост на Едуард Менди. Вратарят подари топката на Брендън Аарънсон, който на празна врата нямаше как да пропусне. Точни за Лийдс бяха още Родриго в 37-ат минута и Джак Харисън в 69-ата.

Гостите от Лондон дори не успяха да стигнат до гол, а преди края останаха и с човек по-малко, след като Калиду Кулибали си заслужи втори жълт, съответно червен картон. Силен мач направи стражът Илан Мелие, който се намеси решително на няколко пъти.

За Челси загубата е първа от началото на новия сезон. Тимът на Томас Тухел е със 4 точки, докато Лийдс е трети със 7. Толкова имат Брайтън и Тотнъм.

Още в първата минута Челси пропусна да поведе. Рахийм Стърлинг беше изведен в наказателното поле. Той си освободи пространство за изстрел и стреля опасно, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Илан Мелие.

Четвърт час след началото Марк Кукурея комбинира със Стърлинг. Този път английският национал прати топката в мрежата, но попадението му не беше зачетено заради засада.

В средата на първата част Челси пропусна нов шанс да поведе. Кай Хаверц свали с глава към Мейсън Маунт. Той напредна и пробва да изненада Мелие в близкия ъгъл. Вратарят обаче реагира и спаси.

В 33-ата минута Лийдс излезе напред в резултата, възползвайки се от много груба грешка на Едуард Менди. Тиаго Силва върна топката към вратаря. Той се засуети, Аарънсон дотича, отне му топката и на празна врата вкара.

Четири минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Попадението дойде след добре изпълнено статично положение. Джак Харисън центрира от пряк свободен удар. Родриго успя да изпревари Рийс Джеймс и с глава реализира за 2:0.

В началото на втората част Челси се втурна в атака, създаде няколко положения, но Илан Мелие се намеси.

Вместо Челси да намали изоставането си, в 69-ата минута получи трети гол. Даниел Джеймс беше изведен зад защитата на Челси. Той подаде към Родриго, който от чиста позиция преодоля Менди за класика.

Този гол тотално обезвери отбора на Томас Тухел. Шест минути преди изтичането на редовното време гостите останаха и с човек по-малко. Кулибали фаулира Джо Гелхарт и заслужено получи втори жълт, съответно червен картон.

Резултатът се запази непроменен до края и футболистите на Лийдс заслужиха аплодисментите от феновете, заели местата си на „Елан Роуд“.

В другия мач от Висшата лига, който се изигра по същото време, Брайтън спечели с 2:0 гостуването си на Уест Хем. Алексис МакАлистър беше точен от дузпа в 22-рата минута, а след почивката Леандро Тросар подпечата победата за „чайките“. След успеха Брайтън е със 7 точки, докато Уест Хем е на дъното във временното класиране с 0.

Хари Кейн качи Тотнъм на върха в Англия (ВИДЕО)

Вдъхновен Арсенал изяде ''черешките'' за три от три (ВИДЕО)