Арсенал постигна трета победа в третия си мач от началото на сезона във Висшата лига, след като разгроми Борнемут като гост с 3:0. В герой за „топчиите“ се превърна Мартин Йодегар, който вкара две попадения, а Уилиам Салиба вкара дебютния си гол за лондончани за крайната победа. По този начин хората на Микел Артета излязоха на върха в шампионата с 9 точки от 3 мача, докато „черешките“ са 14-и с 3 точки.

Двубоят на „Виталити Стейдиъм“ започна ударно, като в 5-ата минута Габриел Жезус слаломира между няколко защитници и изведе Габриел Мартинели в наказателното поле. Марк Таверс обаче изби с крак удара на Мартинели. Топката остана в близост до вратарското поле, където пръв до нея стигна Мартин Йодегар и с удар от упор вкара първия гол за Арсенал.

Шест минути по-късно Габриел Жезус комбинира с Йодегар, който бе на добра позиция в наказателното поле и без да се колебае заби втори гол във вратата на Борнемут.

Девет минути след началото на второто полувреме Арсенал вкара трети гол. Гранит Джака се справи много добре в ситуацията, при която подаде към Уилиам Салиба ва границата на наказателното поле, откъдето защитникът хладнокръвно прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините.

След това оборотите леко спаднаха, но в 73-ата минута Арсенал отново прати топката във вратата на Марк Траверс. Този път Йодегар подаде към Жезус, който обаче бе в засада и съдията Крейг Поусън не призна попадението.

В следващите минути хората на Скот Паркър опитаха натиск в опит да стигнат до почетен гол. В 79-ата минута Кийфър Мур стигна до топката в наказателното поле и стреля с глава, на Арън Рамсдейл се хвърли и спаси.

В последните минути на редовното време Арсенал отново бе по-активен, но вратарят на Борнемут направи някои важни спасявания. Въпреки това, тимът му загуби срещата и така „артилеристите“ се изкачиха на върха в класирането на Висшата лига.

Две дузпи качиха Осасуна на първо място в Ла Лига (ВИДЕО)

Ланс разкъса Монако в Княжеството и излезе първи (ВИДЕО)