Хегемонът в германския футбол в последните минути Байерн Мюнхен се сгромоляса с гръм и трясък в 1/8-финалите за Купата на Германия, отпадайки от третодивизионния Саарбрюкен след загуба с 1:2 като гост. До този развой се стигна след обрат, като Томас Мюлер вкара за баварците, но с попадения на Патрик Зонтаймер и Марсел Гаус, отборът от третото ниво на германския футбол постигна чудото и елиминира баварците, продължавайки към 1/4-финалите на турнира.

Байерн Мюнхен започна по-силно срещата и материализира превъзходството си в 16-ата минута, когато младият Франк Краетциг намери Томас Мюлер на изгодна позиция, откъдето старото куче Мюлер порази вратата на домакините.

Противно на очакванията, Саарбрюкен изравни резултата в ключов момент. Това стана в добавеното време на първото полувреме, когато Патрик Зонтаймер се разписа след асистенция на Лукас Бьодер.

След почивката Байерн тръгна устремено в атака, но тимът от третото ниво на германския футбол се бори мъжки и дочака своя момент.

Той дойде в 6-ата минута на добавеното време, когато Тим Сивеха подаде на Марсел Граус и той преодоля Мануел Нойер – 2:1 за Саарбрюкен!

До края на двубоя баварците не успяха да изравнят и така феновете на скромния тим изпаднаха в екстаз, докато хората на Томас Тухел се сбогуват с участието си за Купата на Германия на доста ранен етап.

Резултати от останалите мачове от Купата на Германия, играни по същото време:

Нюрнберг – Ханза Рощок 1:2

Херта Берлин – Майнц 3:0

Виктория Кьолн – Айнтрахт Франкфурт 0:1

Ройс бе ключът на Дортмунд в генералната репетиция за Дер Класикер

Хамбургер елиминира Арминия Билефелд след шоу с 62 удара и дузпи

Кайзерслаутерн изненада Кьолн, който въпреки два червени картона почти навакса 3 гола пасив