Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Майорка от испанеца Алехандро Давидович Фокина след загуба с 0:2 сета (3:6, 3:6). 

Първият сет започна с размяна на пробиви, като Фокина пропусна да вземе брейк и в третия гейм. След това обаче той спечели своето подаване, давайки само точка на Гришо и пробивайки го в следващия гейм, за да поведе с 3:2. Испанецът реализира брейк и в деветия гейм и спечели първата част с 6:3. 

Във втората част Фокина успа да пробие Григор на нула за 3:1, което му бе достатъчно, за да спечели сета и мача. 

Елизара Янева отпадна от квалификациите на „Уимбълдън“

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS