Най-добрият български тенисист Григор Димитров заяви след успешния си старт на турнира в Индиън Уелс, че е тествал тялото си и резултатите са позитивни.

„Всичко опираше до това да играя на необходимото ниво. Вече съм в добра кондиция, но нищо не може да замени адреналина от мачовете“, сподели Димитров.

„Боржеш е труден съперник. Играл съм с него и знаех какво да очаквам. Трябваше да запазя самообладание и да съм фокусиран. Имаше един луд гейм. Мисля, че продължи 18 минути. Точките бяха много важни”, добави той.

„Тествах тялото си и резултатите са позитивни", продължи българският тенисист.

Григор Димитров се завърна към победите на Индиън Уелс

„Не съм играл много от началото на годината. Беше като благословия да бъда по-рано тук и всеки ден да минавам през рутината си. Щастлив съм, че направих всичко, което трябваше. Гледам ден за ден и е важно да прогресирам”, обясни Гришо.

„Условията наистина са трудни. Настилката е тежка за игра. Точките се завършват трудно. Винаги съм бил играч, който е фокусиран изцяло над себе си и който опитва да играе по възможно най-добрия начин. Това е нещото, върху което съм концентриран най-много“, каза още Григор Димитров.

Познат французин се изправя на пътя на Григор Димитров на Индиън Уелс

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS