Хебър Пазарджик обърна и победи Марица Пловдив с 2:1 в контролна среща, която се игра в събота на помощното игрище на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик. Мачът се игра при тежки условия - ураганен вятър, който затрудни много и двата отбора.

Играчите на Марица първи стигнаха до гол. В 20-та минута вратарят на домакините изби центриране, Димо Бакалов посрещна топката и отблизо отбеляза за 0:1. По-късно Бакалов можеше да отбележи второ попадение, но вратарят изби удара в корнер. В края на полувремето домакините изравниха след извеждащ пас и удар на Николас Пенев.

През второто полувреме много добра атака на пловдивчани завърши с незачетен гол. Веселин Марчев навлезе отдясно, последва много хубав фалцов удар в далечния ъгъл, но вратарят на Хебър с пръсти изби в гредата. Топката се върна, посрещна я Станислав Маламов, който отбеляза за 1:2, но съдията вдигна флага за засада.

Хебър стигна до втори гол, след като играчите от Пазарджик се възползваха от грешка на вратаря. Ангел Бастунов отбеляза попадението. В края на мача Теодор Андреев можеше да донесе равенството на Марица. Мартин Газиев центрира, вратарят изби топката, която попадна в краката на Андреев, но той бе неточен от границата на наказателното поле.

За Хебър следва приятелски мач срещу ЦСКА 1948, отново в Пазарджик. Следващата контрола на Марица е на 31 януари в Стара Загора, където “жълто-сините” ще гостуват на Берое.

Хебър: Петър Дебърлиев, Архан Исуф, Стефан Цонков, Лазар Марин, Робърт Мазан, Стилиян Тисовски, Ангел Бастунов, Георги Вълчев, Николас Пенев, Олексий Збун, Атанас Кабов (Мартин Янков, Сашо Лебанов, Виктор Сеско, Божидар Пенчев, Иван Дишков).

Марица: Петър Начев, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Свилен Щерев, Илиян Йорданов, Стефан Попов, Янко Ангелов, Димо Бакалов, Валери Домовчийски (К), Станислав Маламов, Веселин Марчев (Илия Николов, Виктор Петков, Мартин Газиев, Ифеани Дейвид, Милен Танчев, Христиан Димитров, Георги Трифонов, Ангел Пеев, Божидар Шехов, Наско Христев, Симеон Сираков, Теодор Андреев, Никола Кръстев)