Манчестър Сити не убеди, но победи Кристъл Палас с 1:0 като гост в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите“ събраха 61 точки, с което се доближиха на 2 зад лидера Арсенал, който е с мач по-малко. Палас е 12-и с 27 пункта.

Двубоят започна без особено много интересни ситуации, като в началния половин час се стигна единствено до неточни удар на Ерлинг Холанд и Джак Грийлиш.

В 30-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Палас, но някак си домакините успяха да изчистят топката.

Това бе и единственото по-сериозно нападение на „гражданите“ през първата част.

През второто полувреме головите положения не изобилстваха, а футболистите на Пеп Гуардиола продължиха да имат огромно предимство в приетежанието на топката.

В 57-ата минута Манчестър Сити получи пряк свободен удар, който Фил Фодън изпълни, но Висенте Гуаита спаси.

В 83-ата минута се стигна до дузпа за Манчестър Сити, отсъдена за нарушение на Майкъл Олис срещу Илкай Гюндоган. С изпълнението се нагърби Ерлинг Холанд, който елегантно плъзна топката в долния десен ъгъл, с което излъга Гуаита и донесе успеха на „гражданите“.

Челси започна да печели под ръководството на Греъм Потър (ВИДЕО)

Тотнъм отми срама от ШЛ след голове на дуото Сон-Кейн и успех над Нотингам (ВИДЕО)

Ливърпул от едната крайност в другата, Борнемут го приземи, Салах пропусна дузпа (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS