Интер победи Рома с минималното 1:0 в дербито на осмия кръг от италианската Серия А. В герой за „нерадзурите“, защитаващи титлата си, се превърна капитанът Лаутаро Мартинес. Ел Торо отбеляза в мрежата на „джалоросите“ след час игра.

За Симоне Индзаги имаше и лоши новини във Вечния град. Още през първата част на наставника му се наложи да извърши две принудителни смени. Хакан Чалханоглу и Франческо Ачерби напуснаха терена с травми.

Победата праща Интер на второ място със 17 точки. За миланския колос успехът е четвърти пореден като гост на „вълците“. Лидер продължава да е Наполи с две повече. Рома е на незавидната десета позиция с актив от 10 пункта, което може да разклати и стола на наставника Иван Юрич.

Двата отбора се захапаха от първия съдийски сигнал на „Олимпико“. Капитанът на домакините Лоренцо Пелегрини отправи неточен удар, а в ответната атака Маркус Тюрам застраши сериозно Миле Свилар, справил се добре със силен шут на французина от средна дистанция.

11 минути след началото на мача бе ударена и първата греда. Пелегрини потърси свой съотборник с полувисоко центриране от самата аутлиния. Недобра намеса на Ян Зомер прати топката в левия стълб.

120 секунди трябваха на Интер да разтресе гредата над Свилар. Хенрих Мхитарян отправи свиреп удар от около 25 метра, кацнал на напречната греда.

Около средата на полувремето Рома отговори на по-острите атаки на Интер с положение на Пауло Дибала. Аржентинецът се засуети и не нанесе решителен изстрел от изгодна позиция.

Торино знае само един вид загуба - с 2:3

В последните минути от първото и началните от второто преобладаваха сблъсъците по терена. След точно час игра в Рим резултатът бе открит. „Змията“ от Милано осъществи смъртоносна контраатака след грешка на Никола Залевски.

Зеки Челик понечи да избие топката пред погледа на Лаутаро Мартинес, но я постави точно на пътя му. Аржентинецът стреля от движение и не остави шанс на Свилар – 0:1.

Рома можеше да отговори точно десет минути по-късно. Артьом Довбик засече с глава центриране на Пелегрини от корнер и прати топката до дясната греда.

Сетне Интер имаше шанс да си осигури по-комфортен аванс в два случая. Шут на Дензъл Дъмфрис по диагонала бе спасен с мъка от Свилар. Минута след това Тюрам опропасти опасна контра на миланския гранд.

В самия край на мача Ян Зомер спаси трите точки за Интер с много добра намеса при изстрел на Матиас Суле.

Наполи върви по график, Кварацхелия донесе три точки в Тоскана (ВИДЕО)