Лутън Таун отбеляза историческия си първи гол на „Кенилуърт Роуд“ във Висшата лига, но загуби с 1:2 от Уест Хем в първи мач от четвъртия кръг. Легендарният гол бе дело на Мадс Юел Андесен, като това бе и единственият точен удар към вратата на „чуковете“.

Гостите от Лондон излязоха напред в резултата след 37 минути игра, когато Лукас Пакета намери Джаред Боуен в наказателното поле с хубаво центриране, а англичанинът от близка дистанция с глава се разписа.

В 51-вата минута Емерсон прати топката в мрежата на Лутън за втори път, но попадението на бразилския десен бек не бе признато заради засада.

Пет минути преди края на редовното време Курт Зома зае отлична позиция в наказателното поле и с глава засече центриране на Джеймс Уорд-Праус от корнер и прати топката в мрежата за 0:2.

Във втората минута от добавеното време на срещата падна и голът за Лутън Таун. След разбъркване в наказателното поле на Уест Хем при корнер Карлтън Морис намери Мадс Юл Андерсен, който не сгреши и върна надеждите на домакините, но времето до края не бе достатъчно.

Уест Хем временно оглавява еднолично класирането с 10 точки, докато Лутън е на последната позиция без нито една и голова разлика -7.

Милан разплака Моуриньо и Рома при дебюта на Лукаку, за да продължи перфектния си старт на сезона (ВИДЕО)

Митрович надвкара Бензема с хеттрик при победа на Ал Хилал срещу Ал Итихад (ВИДЕО)