Италианските тимове с хеттрик от загубени финали

Италианският футбол безспорно постигна огромен успех, като класира по един отбор във всички финали на европейските клубни турнири през сезона.

Добрите новини обаче спират дотук, защото след загубата на Интер в Шампионска лига италианците оформиха хеттрик от поражения в решаващите мачове.

„Нерадзурите“ се бориха, но отстъпиха с 0:1 от английския шампион в Истанбул. Единственото попадение в мача вкара Родри в 68-ата минута.

Злополучната италианска серия от загубени финали започна на 31 май, когато в Лига Европа Рома отстъпи на Севиля след дузпи. След 120 минути игра резултатът беше равен 1:1 и се стигна до изпълнението на наказателни удари, където андалусийците бяха далеч по-прецизни.

Седмица по-късно Фиорентина отстъпи на друг английски отбор – Уест Хем с 1:2. Интер остана последната надежда на италианския футбол, но малко не достигна и на „нерадзурите“, така че италианският футбол остана с 3/3 сребърни медала.

Требълът е факт! Манчестър Сити пречупи Интер с бомба на Родри и спечели първа Шампионска лига

Гюдоган не разкри детайли за бъдещото си

Президентът на Интер: Всички ни смятаха за аутсайдери, но показахме колко сме силни

Финалите в Шампионска лига – черната котка за Де Бройне

Ердоган, шейхове, еротичен модел и куп футболни легенди на финала в Истанбул (СНИМКИ)