Краят на ерата на Юрген Клоп начело на Ливърпул завърши с победа с 2:0 срещу Уулвърхемптън в последния 38-и кръг на Висшата лига. Емоциите на „Анфийлд“ преобладаваха през целия мач.

Първата по-сериозна опасност в мача бе в 17-ата минута, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле на Уулвърхемптън след центриране от свободен удар, където Върджил ван Дайк опита удар, но бе блокиран. Последва опасна контраатака за "вълците", при която Хий-чан Хван беше изведен отляво в назателното поле и стреля към вратата, но на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на Алисон.

‘‘Анфийлд‘‘ пя “You’ll never walk alone” за Клоп (ВИДЕО)

Страхотна атмосфера на ‘‘Анфийлд‘‘ за сбогуването с Клоп (ВИДЕО)

Нормалния, който възроди един спящ гигант

В 21-ата минута Коди Гакпо засече от въздуха центриране от корнер в наказателното поле, но топката премина малко покрай десния страничен стълб на вратата на Жозе Са в аут.

Уулвърхемптън остана с човек по-малко на терена в 27-ата минута. Нелсон Семедо бе изгонен след намесата на ВАР. Семедо влезе изключително грубо с бутоните в глезена на Алексис Мак Алистър и получи жълт картон. Главният съдия Крис Кавана, обаче, беше повикан да изгледа ситуацията със системата ВАР и промени своето първоначално решение, като изгони с директен червен картон португалския футболист и по този начин "вълците" останаха с десет човека.

Ливърпул поведе с 1:0 в 34-ата минута. Джарел Куанса комбинира с Харви Елиът, който центрира в наказателното поле на Уулвърхемптън, където Мак Алистър надскочи Сангтиаго Буено и с глава не остави шансове на Жозе Са - 1:0.

Уатаро Ендо отправи хубав удар в 40-ата минута, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Жозе Са, но вратарят успя да се намеси и да избие в корнер.

Ливърпул удвои своята преднина след изпълнението на ъгловия удар. Гакпо откони с глава топката към Салах, който стреля към вратата, но се получи карамбол. Точно пред голлинията пък Куанса успя да изпревари Тоти Гомеш и да довкара топката за 2:0.

В добавеното време на първата част Робъртсън центрира в наказателното поле на Уулвърхемптън, където Салах успя да отклони топката, но Жозе Са се намеси и изби в корнер.

Алексис Мак Алистър вкара нов гол в 46-ата минута, но топката преди подаването към аржентинеца бе излязла извън очертанията на терена в аут и попадението не бе зачетено.

Ливърпул направи много сериозен пропуск в 50-ата минута. Мохамед Салах притисна Гомеш, който опита да върне топката за своя вратар Са. Португлаецът, обаче, беше изпреварен от Гакпо, който я открадна, заобиколи вратаря и центрира от малък ъгъл към втора греда, където Луис Диас шутира силно към вратата. Топката се отби от напречната греда, тупна на голлинията, но не влезе. ​

В 58-ата минута Коди Гакпо бе изведен отляво в наказателното поле на Уулвърхемптън сам срещу Жозе Са, но стреля право в него. Няколко секунди по-късно Трент Александър-Арнолд стреля от границата на наказателното поле на Уулвърхемптън, след което Мак Алистър игра с топката, но я прати над вратата в аут.

Мохамед Салах излезе сам срещу Жозе Са в 66-ата минута, но реши да подава и сбърка.

Уулвърхемптън пропусна златната си възможност в двубоя в 68-ата минута, когато Аит-Нури подаде към Матеуш Куня, който пропусна да вкара в опразнената врата, тъй като позволи на Ван Дайк да блокира удара му.

В 69-ата минута Мохамед Салах отправи много красив удар, но Жозе Са се разтегли и изби в корнер.

В 85-ата минута Педро Нето стреля от пряк свободен удар, но Алисон внимаваше и спаси.

Секунди по-късно Томи Дойъл центрира в наказателното поле, където Мат Дохътри засече топката с глава и я прати във вратата на Алисон, но попадението не беше зачетено заради засада.

Така приключи ерата на Юрген Клоп на ''Анфийлд'', начело на Ливърпул.

Ливърпул завърши сезона на трето място в класирането с 82 точки, а Уулвърхемптън остана четиринадесети с 46 точки.

Ман Сити написа история! ''Гражданите'' за четвърти пореден път са шампиони на Англия

Челси много късно включи на скорост ‘‘победа‘‘, но завърши сезона с надежда и евроучастие

Нюкасъл си свърши работата в Лондон и ще стиска палци на Сити във ФА Къп

Тотнъм не изпита проблеми с последния, Вила катастрофира срещу Палас

Арсенал помечта 37 кръга и спечели в последния, но не вдигна титлата (ВИДЕО)

Ман Юнайтед загря за ФА Къп с победа на Южния бряг, успех на ‘’Уембли’’ остава последния шанс за Европа (ВИДЕО)