Нюкасъл се наложи над Брентфорд с 4:2 като гост в Лондон в мач от последния 38-ми кръг във Висшата лига. „Свраките“ вкараха три безответни гола през първото полувреме чрез Харви Барнс, Джейкъб Мърфи и Александър Исак. През втората част „пчеличките“ върнаха две попадения, след като точни бяха Витали Янелт и Йоан Виса, а Александър Исак оформия крайния резултат в 77-ата минута.

Нюкасъл завършва сезона на 7-мо място с актив от 60 точки и с по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед, който има 60 пункта. Участието на „свраките“ в Европа обаче изобщо не е сигурно. За да участва Нюкасъл в европейските клубни турнири, то трябва Манчестър Сити да спечели във финала за ФА Къп с „червените дяволи“. Брентфорд завършва сезона на 16-то място с 39 точки.

/p>

Двубоят започна с натиск от страна на домакините, които успяха да пратят топката в мрежата на „свраките“ още в 4-ата минута. Браян Мбемо напредна по дясното крило и центрира по земя за Айвън Тони, който изпревари защитниците на Нюкасъл и прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено след преразглеждане на ситуацията чрез ВАР.

Нюкасъл на свой ред успя да вкара в 21-вата минута и да поведе. Бруно Гимараеш центрира в дълбочина на втора греда, където Харви Барнс бе забравен, а за англичанина остана само да чукне топката във вратата.

Гостите удвоиха преднината си в 36-ата минута, когато Александър Исак бе изведен вляво в наказателното поле, а шведът вместо да стреля, сви топката за Джейкъб Мърфи, който реализира в опразнената врата.

Две минути по-късно Нюкасъл направи резултата 3:0. Бруно Гимараеш изигра страхотна роля в изграждането на нападението на „свраките“, след това изведе Александър Исак очи в очи с Марк Флекен, а шведът не сбърка.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Александър Исак стреля от чиста позиция в средата на вратата, но Флекен съумя да отрази.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Брентфорд, който върна един гол в 48-ата минута. Йоан Виса подаде на крак за Витали Янелт, който от близко разстояние прати топката в долния десен ъгъл на вратата и реализира.

Брентфорд намали изоставането си до само гол в 70-ата минута, когато Виса размина бранител на Нюкасър, след което стреля от границата на наказателното поле, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Нюкасъл отново успя да увеличи разликата до два гола в 78-ата минута. След центриране от статично положение Александър Исак стреля, но Флекен отрази. Бруно Гимараеш обаче бе на правилното място в точния момент, за да чукне топката във вратата.

До края на двубоя двата тима намалиха темпото, а Нюкасъл се поздрави с крайния успех.

Ман Сити написа история! ''Гражданите'' за четвърти пореден път са шампиони на Англия

Ман Юнайтед загря за ФА Къп с победа на Южния бряг, успех на ‘’Уембли’’ остава последния шанс за Европа

Краят на една ера, Клоп си взе последно сбогом с Анфийлд с победа

Тотнъм не изпита проблеми с последния, Вила катастрофира срещу Палас

Арсенал помечта 37 кръга и спечели в последния, но не вдигна титлата (ВИДЕО)

Челси много късно включи на скорост ‘‘победа‘‘, но завърши сезона с надежда и евроучастие