Лион и Монпелие направиха може би най-интересния мач от началото на сезона в Лига 1, след като не се победиха в среща от 34-ия кръг, която завърши 5:4 за „хлапетата“. За двата отбора с по 4 попадения блеснаха Александър Лаказет и 20-годишният Ели Уаи, но Лион в крайна сметка триумфира, след като точен за тима на Лоран Блан бе и Деян Ловрен.

С тази победа хлапетата „хлапетата“ събраха 56 точки на 7-ата позиция, като имат равен актив с шестия Рен. Монпелие пък е 12-и с 43 точки на сметката си.

Головото шоу започна в 21-ата минута, когато Брадли Баркола намери Александър Лаказет в наказателното поле, където опитният футболист преодоля вратаря с изящен удар в лявата част на вратата.

Монпелие изравни в 40-ата минута, когато Жорис Шотар изведе Ели Уаи в наказателното поле, където роденият през 2003 г. нападател не сбърка, преодолявайки вратаря за 1:1.

Секунди по-късно отново Уаи бе в прегръдките на съотборниците си, след като пое топката в наказателното поле, като бе оставен да си нагласи топката и да я прати в мрежата на Антони Лопеш.

Седем минути след почивката Уаи се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Деян Ловрен. Съдията Бастиан Дешепи преразгледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа, от която Ели Уаи направи резултата 3:1 за гостите от Монпелие.

Младият нападател вкара четвъртия си гол в мача в 56-ата минута, когато шутира и след лек рикошет топката заблуди вратаря на Лион и влезе в мрежата му за четвърти път.

Домакините обаче бързо се върнаха в мача. След час игра Баркола прати топката към Лаказет, който без да се бави отправи изстрел в наказателното поле и намали пасива на „хлапетата“ на две попадения.

Десет минути след това Максенс Чакере качи топката на главата на Ловрен, който я насочи в мрежата.

В 78-ата минута направилият силен мач Баркола вкара гол, който не бе зачетен заради засада.

Четири минути след това обаче той оформи своя хеттрик от асистенции, осигурявайки пас към Лаказет, който пък оформи своя хеттрик, правейки резултата 4:4.

Драмата в мача стана пълна в 10-ата минута на добавеното време, когато Александър Лаказет вкара от дузпа, която сам си спечели, след като бе фаулиран от Кристофър Жулиен. Благодарение на това късно попадение Лион успя да спечели този изключително драматичен и изпълнен с голове и интересни моменти мач.

Страсбург съкруши финалиста за Купата на Франция и го изпрати в зоната на изпадащите

Монако удари последния и продължава да мечтае за топ 3 (ВИДЕО)

Мартин Минчев донесе победата на Спарта Прага, който запази лидерската си позиция