Страсбург постигна много важна победа в битката за оцеляване, след като надви Нант с 2:0 като гост в двубой от 35-ия кръг на Лига 1. По този начин Страсбург с изкачи до 14-ото място с 35 точки, докато „канарчетата“ са на 17-о място с 32 точки.

В 25-ата минута от мача Жан-Шарл Кастелето от домакините фаулира Жан-Рикнер Белегард от Страсбург и съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Хабиб Диало, който изчака Албан Лафон да се хвърли и прати топката  другия ъгъл.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Максим Льо Маршо пропусна добра възможност за гостите, след като стигна до една избита топка в наказателното поле и стреля, но стражът на Нант отрази удара му.

Страсбург стигна до втори гол в 47-ата минута, когато Диало направи възхитителен пас в наказателното поле към Хабиб Диара, който заби топката в долния ляв ъгъл и така оформи крайния резултат.

Резултати от останалите мачове от Лига 1, играни по също време:

Аячо - Тулуза 0:0

Оксер - Клермон 1:1

Лориен - Брест 2:1

Монако удари последния и продължава да мечтае за топ 3 (ВИДЕО)

Мартин Минчев донесе победата на Спарта Прага, който запази лидерската си позиция