Ланс постигна втора поредна победа без да допусне гол през новия сезон във френската Лига 1. Възпитаниците на Уил Стил се наложиха над Брест с 2:0 като домакин в мач от втория кръг. Йоанер Шавес даде аванс на Ланс в 19-ата минута, а автогол на Жулиан льо Кардинал оформи крайния успех за домакините над Брест.

След този успех Ланс има шест точки от два мача и 0 допуснати срещу три отбелязани гола. Брест, който пък ще участва в групите на Шампионска лига, все още не може да отлепи, като „пиратите“ загубиха последователно от Олимпик Марсилия и Ланс.

Двубоят започна с домакински натиск. В първата минута Реми Ласкари пропусна златна възможност да изведе Ланс напред в резултата, след като стреля от чиста позиция в наказателното поле на Брест, но над напречната греда на вратата, пазена от Марко Бизот.

В 19-ата минута натискът на Ланс даде резултат, след като Анас Зарури комбинира с Йоанер Шавес, който от близко разстояние стреля и реализира, за да изведе своя тим напред в резултата.

Флориан Сотока получи центриране в наказателното полена Брест в 23-ата минута, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на противниковата врата.

Анас Зарури получи топката в наказателното поле на Брест и побърза да стреля в 34-ата минута, но Марко Бизот направи страхотно спасяване.

Ланс удвои преднината си в 45-ата минута, когато в опита и да блокира центриране в собственото си наказателно поле, Жулиан льо Кардинал си отбеляза автогол.

Домакините продължиха да бъдат много активни на старта на втората част. М 53-ата минута Анас Зарури направи страхотен рейд, който завърши с удар, който обаче бе отразен от Бизот.

В 63-ата минута Флориан Сотока направи голям пропуск, след като от чиста позиция ударът му бе отразен от стража на Брест. Последва добавка от страна на Зарури, но отново Бизот спаси.

В 88-ата минута Ланс остана с човек по-малко на терена, след като Дейвер Машадо получи директен червен картон. Въпреки това домакините успяха да установят трайно владение на топката и затвориха срещата без да допуснат гол в собствената си врата.