Отборите на Лас Палмас и Осасуна не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от 26 кръг на Ла Лига. Така двата отбора са почти съседи в класирането, като ги делят едва 3 точки в полза на Лас Памлас.

Головете паднаха в рамките само на няколко минути през второто полувреме. Гарсия вкара за гостите в 49-ата минута, а Кириан Родригес изравни в 52-ата.

Още в началото на двубоя домакините бяха близо до гол. Марк Кардона стреля към вратата на Осасуна, но Серхио Ерера спаси.

Последва ситуация, в която играчите на Лас Палмас поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от съдията.

Малко след почивката Йохан Мохика намери Унай Гарсия в наказателното поле, той овладя топката и с хубав удар я вкара в мрежата на домакините за 0:1.

В 52-ата минута Лас Палмас изравни. Кириан Родригес стреля от дистанция и реализира за 1:1.

В 58-ата минута Серхио Кардона бе близо до обрат, но изпрати топката над гредата.

Последва и положение за гостите, но Унай Гарсия пропусна.

В продължението на мача Алехандро Катена получи добър пас и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.