Отборът на Лийдс не успя да победи Евертън, въпреки че създаде повече положения, а и в по-голяма част от мача владееше топката. Двубоят завърши без победител 1:1, а домакините създадоха двойно повече положения от своя съперник.

Още в 17-ата минута „карамелите“ поведоха. Алекс Иуоби подаде към Антъни Гордън, който пое топката и отбеляза в мрежата на Лийдс за 0:1.

До края на първото полувреме домакините опитаха да изравнят, но така и не успяха.

Малко след началото на втората част Лийдс създаде едно от най-чистите си положения в мача. Брендър Арънсън овладя подаване на ръба на наказателното поле и стреля с горния ляв ъгъл. Джордан Пикфорд обаче бе заел добра позиция и направи брилянтно спасяване.

Все пак изравнителният гол дойде в 55-ата минута. Луис Синистера стреля от границата на наказателното поле и топката влетя в мрежата.

В 66-ата минута „карамелите“ вкараха топката за втори път в мрежата. Демарай Грей отбеляза, но се оказа, че е бил в положения на засада.

16 минути преди края на мача Джо Гелхард пропусна златна възможност за победен гол. Той пое отбита от наказателното поле топка и я насочи към вратата. За негово съжаление обаче Джордан Пикфорд отново показа рефлекс и се справи със ситуацията.

В 84-ата минута и Евертън имаше своя шанс. Нейтън Патерсън нанесе страхотен удар, но Илан Мелие спаси.