Саутхемптън постигна важна победа срещу Челси в мач от Висшата лига. Лондончани поведоха в резултата чрез Рахийм Стърлинг, но с попадения на Ромео Лавия и Адам Армстронг обърнаха мача. „Светците“ имаха още няколко чисти голови положения, но не успяха да „затворят“ мача по-рано.

Това е първи случай от декември 2020 година, когато Челси губи две поредни гостувания във Висшата лига.

„Сините“ направиха много бърза атака в 23-ата минута. Тогава те осъществиха много добър преход от защита в нападение. Топката бе изпратена в наказателното поле, където Рахийм Стърлинг първоначално загуби контрол, после овладя, обърна се и леко я вкара в мрежата за 1:0.

В 28-ата минута домакините изравниха. Ромео Лавия се докопа до една отбита топка и с мощен шут я вкара в мрежата на лондончани. Така 18-годишният Левия отбеляза първия си гол във Висшата лига в своя пети мач с екипа на Саутхемптън. Той бе привлечен от Манчестър Сити, където последните два сезона игра за отбора до 23 години.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Саутхмптън поведе. „Светците“ направиха добра контраатака, при която Уорд-Праус пусна към левия бранител Перо, който влезе в наказателното поле и центрира, а топката попадна у останалия непокрит Адам Армстронг, който отбеляза от десетина метра.

52-ата минута уникален шанс. Марк Кукурея успя да избие топката от голлинията. След центриране отляво Елиунуси стреля с глава, но Челси успя да оцелее и не допусна трето попадение.

В 58-ата минута белгиецът Ромео Лавия получи травма и бе заменен.

В 66-ата минута Челси направи добра ситуация пред вратата на домакините. Аспиликуета центрира, Кай Хаверц игра с глава, но доста неточно и изпрати топката в аут.

В края на срещата Челси наложи сериозен натиск в последните 10 минути на двубоя.

В заключителните секунди на мача в атака се включи и Едуар Менди, но не успя да помогне на своите съотборници да стигнат до изравняване.