Лил победи Фенербахче с 2:1 в първия мач между двата отбора от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и така взе крехък аванс преди реванша в Истанбул.

На „Стад де Ено“ във Валансиен, където Лил играе, след като неговият „Стад Пиер Мороа“ се използва за Олимпийските игри, „песовете“ поведоха още в 12-ата минута.

Лудогорец направи това, което Леверкузен не успя в Азербайджан и взе важен аванс срещу Карабах

Тиаго Сантош получи топката в наказателното поле и от чиста позиция я прати покрай Доминик Ливакович право в мрежата му.

Десет минути преди края на редовното време на срещата „фенерите“ изравниха с гол на Ирфан Джан Кахведжи с удар от границата на наказателното поле.

Лил обаче, стигна до успеха с попадение на Едон жегрова в добавеното време на срещата, когато косоварският футболист вкара след рикошет на топката във футболист на гостите.

В друг мач от същия етап на турнира Твенте губеше с 0:2 от РБ Залцбург на австрийска земя, но успя да стигне до попадение на Михаел Влап в продължението, за да остави интригата в тази двойка жива.

Прези това, Мауриц Кяергаард в 41-ата и в 85-ата минута се разписа на два пъти за „биковете“, които отиват в Нидерландия с гол аванс преди реванша.

Много по-трудна ще бъде задачата на Ференцварош, който загуби с 0:2 в гостуването си на Мидтиланд.

Успехът за датчаните дойде с попадения на Адам Букса в 17-ата и на Франкулино в 69-ата минути, като между тях Арал Симсир пропусна дузпа в продължението на първото полувреме.

АЕК Атина с нова голяма издънка, допусна гол от вратар и загуби в ЛК

В другите два мача за вечерта имаше равенства 1:1.

На „Арена Люблин“ Динамо Киев поведе на Глазгоу Рейнджърс с гол на Андрий Ярмоленко в 38-ата минута, но Сирил Десерс с гол в добавеното време на мача донесе равенството на шотландците.

В Прага местният Спарта не успя да победи ФКСБ, срещу който трябваше да наваксва пасив след попадението на Джойским Дауа в 61-ата минута, дошло с глава след центриране на Дариус Олару от корнер. Чехите изравниха в 78-ата минута чрез Виктор Олатунджи, а в добавеното време попадение на Каан Кайринен не бе зачетено зарани нарушение и мачът завърши 1:1.

ПАОК на Десподов стигна само до равенство срещу Малмьо, всичко се решава на ''Тумба''