Лил обърна Тулуза и спечели с 2:1 мача си от френската Лига 1. Гостите поведоха в 39-ата минута, когато Абухлал вкара за 0:1. През втората част нещата си дойдоха на мястото и Гомеш в 57-ата и Бакер в 72-ата минута донесоха трите точки за Лил.

Така Лил влезе в топ 4 с 13 точки, докато гостите остават под чертата на изпадащите отбори.

Домакините играха по-добре през първото полувреме, но гостите стигнаха до гол в 39-ата минута. Тогава Закария Абухлал бе на точното място, овладя отбитата топка в наказателното поле и стреля във вратата на домакините.

В 49-ата минута Джонатан Дейвид бе на добра позиция, но ударът му с глава не бе достатъчно точен и се удари в гредата.

В 57-ата минута Лил изравни. Анхел Гомеш достигна до перфектно подаване в наказателното поле, изстреля топката в долния ляв ъгъл и резултатът стана 1:1.

Обратът стана факт в 72-ата минута. Мичъл Бакер пое пас, пусна към Гийом Рест, който мушна топката за 2:1. Реферът прегледа ситуацията с ВАР, тъй като имаше съмнения за засада, но голът бе зачетен.