Локомотив София постигна убедителна победа с 3:0 във втората си лятна контрола срещу Беласица Петрич, като по този начин компенсира загубата от Марек Дупница отпреди 4 дни. Точни за успеха на столичните „железничари“ бяха Карлос Франса, Димитър Митков и Ерик Манолов.

На стадион „Локомотив“ домакините поведоха в резултата още в 18-ата минута, когато след грешка на защитата на Бела, Карлос Франса излезе сам срещу вратаря Кирил Георгиев и го прехвърли за 1:0.

Половин час след началото на срещата Валентин Николов намери Димитър Митков на стрелкова позиция и завърналият се от Рубин нападател порази вратата на втородивизионния тим.

Крайният резултат в мача бе оформен в 69-ата минута. Тогава отново защитата на тима от Петрич действа разсеяно, като вратарят Стоян Стоянов направи подарък на Ерик Манолов, който се възползва и вкара на празна врата.

До края на мача Беласица можеше да вкара почетен гол, но Живко Димитров видя как ударът му бе спасен от вратаря на Локо Сф.

Локо Сф - Беласица 3:0

1:0 Карлос Франса (18), 2:0 Димитър Митков (30), 3:0 Ерик Манолов (69)

Стартови състави:

Локомотив София: Александър Любенов, Ивайло Найденов, Бруно Франко, Дурвал Каду, Алан Диас, 26. Красимир Милошев, Диме Димов, Красимир Станоев, Димитър Митков, Валентин Николов, Карлос Франса

Беласица: Кирил Георгиев, Атанас Карачоров, Атанас Димитров, Валентин Костов, Христо Петров, Мартин Русков, Владимир Гогов, Аспарух Смилков, Запро Динев, Аксел Талонса, Мариян Вангелов