Лудогорец и Славия завършиха 0:0 в скандален мач със скандално съдийство от седмия кръг в efbet Лига.

Двубоят бе доста интересен през първото полувреме. Домакините от Разград изпуснаха някои страхотно положения да вкарат най-вече чрез Якуб Швиерчок, който изпусна на празна врата. "Белите" пък удариха греда чрез Гамаков от фаул.

Славия остана с 10 души срещу Лудогорец в Разград. Вратарят на "белите" Антонис Стергикас бе изгонен директно в 44-ата минута за игра с ръка извън наказателното поле.

Но още в реално време, а и повторенията го доказаха - такава игра с ръка просто няма. Топката се удари в бедрото на гръцкия страж, а главният съдия Стефан Апостолов в първия момент не реагира. Но вероятно помощникът му Красимир Миланов му сигнализира по слушалката, но без да вдига своя флаг веднага. Тогава Апостолов спря играта и изгони Стрегиакис. Но вратата застана Георги Петков.

През второто полувреме отново имаше скандално решение на рефера Апостолов. Или по-точно на другия страничен рефер - Петър Джугански. Около 10 минути преди края Вандерсон вкара топката в мрежата на "белите". Бразилецът отиде да празнува попадението до трибуна "Моци". От там слезе явно приятелката му, която получи целувка от Вандерсон. През това време обаче Джугански бе отменил попадението му, заради несъществуваща засада и славистите вече атакуваха.

Лудогорец остава на второ място с 15 точки, докато Славия има 9.

efbet Лига, 7 Кръг, ст. "Лудогорец Арена", Разград, Начало: 20:30 часа
Лудогорец - Славия 0:0