Брентфорд и Ипсуич сътвориха истински спектакъл в мач от деветия кръг на Висшата лига, спечелен с 4:3 от „пчеличките“ у дома в Лондон. Срещата премина през страхотен обрат за домакините и късна драма.

С успеха Брентфорд събра 13 точки на деветото място във временното класиране, докато новакът в групата все още се държи на косъм над опасната зона, заемайки 17-ата позиция с едва 4 точки, все още без победа през сезона.

В 28-ата минута Ипсуич излезе напред в резултата. Джордж Хърст изведе Сами Шмодич на границата на наказателното поле, а той с прецизен шут в долния ляв ъгъл преодоля Марк Флекен – 0:1.

Само три минути по-късно гостите удвоиха аванса си. Конър Чаплин намери Хърст с диагонален мач, а той се разписа с изстрел в десния ъгъл.

В заключителните минути на първата част Бренфорд възкръсна и успя да изравни. В 44-ата минута след хубава атака по левия фланг Виталий Джанет намери Йоан Виса, който намали до 1:2. В добавеното време Хари Кларк си вкара автогол – 2:2.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Брентфорд. В 51-вата минута Браян Мбемо бе точен от дузпа и „пчеличките“ направиха пълен обрат. В 69-ата минута Ипсуич остана с човек по-малко, след като Хари Кларк получи втори жълт картон.

Въпреки численото неравенство, „трактористите“ стигнаха до изравнителен гол в 86-ата минута. Лийф Дейвис центрира от левия фланг към Лиъм Делап, който засече топката около точка и я прати в мрежата за 3:3.

Това обаче не бе всичко. Дълбоко в добавеното време на срещата, в 96-ата минута, Бренфторд все пак успя да грабне трите точки с четвърти гол. Мадс Роерслав пусна за Мбемо, той шутира отдалеч към десния ъгъл и оформи крайното 4:3.

Ранен гол на Холанд качи Манчестър Сити на върха във Висшата лига (ВИДЕО)