Майнц 05 и Вердер Бремен завършиха при резултат 2:2 в двубой от 27-ия кръг на германската Бундеслига. Двата тима изиграха скучно първо полувреме и много динамично второ, като всички попадения бяха отбелязани в последните 10 минути на сблъсъка. Българският национал Илия Груев пък изигра около 25 минути за Вердер.

Първото полувреме не предложи почти нищо вълнуващо. В 11-ата минута нападателят на „бременските музиканти“ Никлас Фюлкруг имаше шанс да открие резултата, но негов удар след корнер попадна в обсега на вратаря на домакините Робин Дзентнер.

В самия край на първата част футболистите на Майнц протестираха за отсъждане на дузпа в тяхна полза. Френският нападател на домакините Людовик Ажорк падна в наказателното поле, но 11-метров удар не бе отсъден.

В 53-ата минута домакините реализираха. Тяхното попадение обаче беше отменено заради засада. Центриране отляво бе насочено към Ажорк, който стреля към вратата на Жири Павленка. Чешкият страж спаси, но топката попадна на крака на Антон Стах, който добави в опразнената врата. Секунди по-късно стана ясно, че германският полузащитник е бил в нередовна позиция.

В 61-ата минута Ажорк отново бе главно действащо лице. Десният халфбек на домакините Силван Видмер центрира отдясно. Топката бе отиграна от френския таран, но от изгодна позиция той не успя да насочи кълбото в очертанията на вратата на гостите.

120 секунди по-късно нашият Илия Груев се появи в игра, заменяйки Кристиан Грос. Родният национал не се отличи с почти нищо, освен с жълтия си картон в 81-ата минута.

В 73-ата минута Фюлкруг отново стреля с глава в наказателното поле, където бе оставен необезпокояван от защитата на домакините. Той обаче не насочи качествено топката, пращайки я комфортно в ръцете на Робин Дзентнер.

10 минути преди края домакините можеха да поведат. Лий-Джае Сунг първо стреля към вратата на Павленка, който спаси, а секунди по-късно кореецът насочи кълбото в долния десен ъгъл с коварен удар, но чехът отново отрази.

В 86-ата минута Майнц 05 поведе. Центриране отдясно на Силван Видмер се оказа на крака на Людовик Ажорк, който безпощадно насочи топката отблизо във вратата на Павленка.

Двата тима определено се активизираха в края на мача, като 2 минути по-късно Вердер Бремен успя да изравни. Бърза комбинация отдясно откри пространство за пас в наказателното поле. Мичел Вайзер достави страхотно центриране, което първоначално бе отклонено от защитник на домакините, но впоследствие бе отиграно с глава от Йенс Стаге, който направи резултата 1:1.

Последните 5 минути от двубоя бяха истински спектакъл. В 92-ата минута Нелсон Вайпер направи резултата 2:1, след като се оказа на правилното място при разбъркване в наказателното поле на гостите.

Няколко секунди по-късно, когато всички мислеха, че двубоят е спечелен от Майнц, германският национал Никлас Фюлкруг изравни за втори път резултата. При бърза контраатака Милош Велкович подаде в наказателното поле към Фюлкруг, който със завидна доза хладнокръвие завърши топката по трева във вратата на Дзентнер.

Юноши на Славия и Локо Пд играха в драматични голови спектакли за Барса и Каляри

Селтик излъга Рейнджърс в дербито и дръпна на върха (ВИДЕО)

Златна резерва върна Дортмунд към победите и отказа Унион за титлата (ВИДЕО)